' Cogi Baba Ulu Ermiş, Herkesin Muradını Vermiş ' Bize Ulaşın | Ana Sayfa
Köy | Ulu Ermiş| Festival | Cemevi | Fotoğraflar | Duyurular | Ziyaretçi Defteri | Linkler
COGİ-DER / Cogi-Der || Cogi-Der Tüzük ve AmaçlarıKısa adı COGİ-DER olan SİVAS İMRANLI COGİBABA KÖYÜ DAYANIŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ, 1993 yılı Temmuz ayında, Sancaktepe Mahallesi 38 Sokak No:22/A Keçiören /ANKARA adresinde Sayın Ali Hikmet YILMAZ başkanlığında kurulmuştur. Kısa sürede çok güzel projelere imza atan Derneğimiz köyümüzün tanıtımına ve gelişmesine yeni bir ivme kazandırmıştır.

Sayın Ali Hikmet YILMAZ , COGİ-DER kurucusu ve onursal başkanıdır. Derneğimiz, kuruluşundan bu güne kadar Sayın Ali Hikmet Yılmaz ve kardeşlerine ait olan bir binada hiçbir ücret ödemeksizin ikamet etmektedir. Köyümüzün geleceği için yapmış olduğu özverili çabaları, fedakârlık ve katkıları için kendisine teşekkürü borç biliriz. (Ali Hikmet Yılmaz ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız.)

Derneğimizin bugüne gelişinde emeği geçen ve başkanlık yapan arkadaşlarımız Hasan Ali ÖZER ve Sabit YILMAZ ‘a katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Kuruluşundan günümüze kadar aidatları ile destekleyen ve isimlerini yazmadığımız köylülerimizin dayanışması ile derneğimizi yaşatmaktayız. Bu destek ile kısa süre içinde COGİ-DER ’i Genel Merkez ile Araştırma ve Arşiv Evi’ ne kavuşturmayı hedefliyoruz. Ayrıca Derneğimiz, 22 Ocak 2007 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulunda tüzük değişikliğine giderek İstanbul, İzmir ve Sivas Şubelerini faaliyete geçirmiştir.

COGİ-DER ‘İN MAL VARLIĞI:

1- 19 EYLÜL 1994 Yılında Sayın Hüseyin KORKMAZ ile Sayın Paşa DEMİR tarafından satın alınıp COGİ-DER e bağışlanan tarla. Bugünkü Cem Evi arsası.

2- 3 TEMMUZ 2005 tarihinde Sayın Cemal AYDIN Köy Bağış senedi ile Köyümüz yararına kullanılmak üzere COGİ-DER e 3 dönümlük tarlasını bağışlamıştır.

3- Sayın Rıza ÜNSAL da kendi tarlasından Cem Evi arsasına yer bağışlamıştır.

( Köyümüze katkılarından dolayı bu arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.)

COGİ-DER faaliyetleri :

Cogi-Der olarak 2004 yılından günümüze gerçekleştirmiş olduğumuz başlıca işlere aşağıda yer verilmiştir. (Her türlü görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak bizimle paylaşabilirsiniz)

* Köyümüzde ilk olarak 22-24 Ekim 2004 tarihinde Cogi Baba çeşmesi etrafına topluca çam ağacı dikimi

* Köyümüz içme suyu şebekesinin yenilenmesi (2004 )

* Köyümüze Sn.Mustafa Sarıgül katkıları ile Cemevi yapılması ( 2006 )

* Köy yolumuz ilk olarak asfaltlandı ( 2006 )

* www.cogibaba.net internet sitemizin kuruluşu yapıdı. (2006)

* Köyümüz; Halas, Mezre ve Cogi olarak kanalizasyon altyapısına kavuştu. (2007)

* Cogi Baba Kültür Sanat dergimizi yayınladık. (2007)

COGİ-DER DERNEK YAPISI

Cogi Baba Köyü resmi internet sayfasına hoş geldiniz...

COGİ-DER

Cogibaba Dergisi

© Copyright 2006 cogibaba.net